Ana Sayfa Haberler Vefat Edenler İletişim otobüs tarifesi  akviranca  telefon rehberi
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KYK’lı Öğrencilerden Örnek bir Sosyal Sorumluluk Projesi.

Tarih 28.11.2019 11:19:36 conter12Kişi Bu Haberi okudu

Kredi ve Yurtlar Kurumu Akören Yurdunda Kalan, Üniversite Öğrencileri ve personeli Akören İlçesi Avdan Mahallesinde (köyünde) bulunan, Avdan Sağlık Ocağının fiziki ortamının iyileştirilmesi ve güzelleştirilmesi için özverili bir çalışma ile sağlık ocağını boyayarak temiz ve güzel bir görünüme kavuşturdular.

     Gençler “Gönül Bağı” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdikleri sosyal sorumluk projesi ile köyde hizmet veren sağlık ocağının çalışma ortamının temiz ve dış görünümünün güzelleştirilmesine boyayarak katkı sağladılar. Öğrencilerin bu davranışı köy halkı tarafından da takdirle karşılandı öğrencilere bu güzel etkinlikten dolayı teşekkür ederek, dua ettiler.

   Proje kapsamında kullanılan boyaların yardım severlerden karşılandığını söyleyen ve etkinliğin oluşmasını sağlayan KYK Akören Yurdu Müdürü Murat Şahin de boyama faaliyetlerine katılmış olup, bu tür farkındalık ve sosyal sorumluluk etkinliklerine devam edeceklerini, 2017 yılında da Belkuyu Köyü İlkokulunu boyadıklarını belirtti. Ayrıca faaliyette büyük emek sahibi olan personeline, öğrencilere ve Öğrencilerin köye getirilip götürülmesini sağlayan Akören Belediye Başkanı İsmail Arslan’a ve personeline teşekkür etti

  Avdan Mahallesi Muhtarı Mevlüt Taşyakan köylerinin ağlık Ocağını boyayarak güzel bir görüme kavuşturan KYK Akören personeline ve öğrencilerine köy halkı adına teşekkürü bir borç bildiklerini beyan etti.