Ana Sayfa Haberler Vefat Edenler İletişim otobüs tarifesi  akviranca  telefon rehberi
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KYK’lı Gençler Kan Veriyor, Can Veriyor

Tarih 25.11.2019 08:57:05 counterKişi Bu Haberi okudu

Akören ilçesinde bulunan Kredi ve Yurtlar kurumu ( KYK ) Akören Yurt Müdürlüğünde kalan Üniversite öğrencileri ve personeli Kızılay'a kan bağışında bulundular.

Yurt içerisinde gerçekleştirilen kan bağışlama etkinliğine Akören ilçe Kaymakamı Yunus Emre Temel ilçe Daire Amirleri ve halk da kan vererek destek verdiler..

Yurt Müdürü Murat ŞAHİN  Toplumda kan bağışı bilincinin ve Farkında lığının oluşması, gençler arasında kan vermenin popülerleşmesini sağlamak, düzenli ve gönüllü kan bağışçısı sayısını artırılması amacıyla Türk Kızılay’ına kan bağışında bulunduklarını beyan ettiler.   

Öğrenciler yapmış olduğu bu kan Bağışınınım çok insancıl ve onurlu bir davranış olduğunu beyan        ederek zorda olan bir insana 1 ünite kan vererek can verdiklerini ifade ettiler. Türk Kızılay’ına ve Yurt İdaresine teşekkür ettiler.

Kızılay yetkilileri Kan bağışı etkinliğine beklenenin üzerinde bir katılım sağlandığını öğrencilerin ve halkın ilgili olduğunu ve etkinlikten dolayı yurt yetkililerine teşekkür ettiler