Ana Sayfa Haberler Vefat Edenler İletişim otobüs tarifesi  akviranca  telefon rehberi
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akören Gelişmesine katkı sağlayacak bir proje imzalandı

24.01.2019 09:31:45 Web CounterBu haberi Okudu
Akören'in Sosyal Kültürel ve Ticari amaçlı kalkınmasına katkı sağlayacak olan ayrıca  Ülkenin birçok yerinden farklı kültürden gençlerin ilçemizde bulunması kültür kucaklaşmasına neden olacaktır. Ayrıca Akören Meslek Yüksek Okulunda öğrenci sayısı her geçen gün azalmakta idi.Buda Akören nin ticari hayatında eksiler yaratırken Akören'in gelişmesin dede olumsuz olarak yansımakta.Akören Ali Rıza Ercan Meslek Yüksek Okulunda günümüzde Geçerli Mesleklerden olan 3 bölüm açılması projesi İmzalanmıştır.İnşallah Akören için hayırlara vesile olur.Bu Bölümler ise şunlar.
1-Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği:Bu programın amacı her türlü sağlık kuruluşunda çalışabilecek, bilgisayar kullanımı ve sağlık ekipman kullanımı konusunda yeterli elemanların yetiştirilmesidir. Mezunlar hastanelerin bilgisayar programcılık ve tıbbi cihazların çalıştırılması, öğretilmesi, bakımlarının ve onarımlarının yapılması gibi işlerde istihdam edilebilecektir. Ağırlıklı olarak hastanelerin bilgi işlem ve diğer bilgisayar temelli departmanlarında görevlendirileceklerdir. Programda sağlıkta yeni teknolojiler ve mobilite, sağlık hizmetleri yönetimi, sağlıkta web projesi, tıbbi dokümantasyon, klinik bilgi sistemleri ve Sağlık Bilgi sistemleri gibi alana yönelik dersler de verilmektedir. 
2-Raylı Sistemler Teknikerliği:Raylı Sistemler İşletme Teknikeri; raylı sistem ile yapılan insan ve yük taşıma iş ve işlemleri esnasında raylı sistem yapısına uygun olarak işletme sisteminin kullanılmasını, raylı sistemlerle yapılan ulusal ve uluslar arası taşımaların organizasyonunu ve operasyonunu sağlayan nitelikli kişidir.
3-Enerji Tesisleri İşletmeciliği:Enerji Tesisleri İşletmeciliği Meslek Elemanları, binalarda, çeşitli enerji santrallerinde, rafinerilerde, akaryakıt istasyonlarında çalışırlar. Çalışma ortamı enerjinin türüne ve tesisin kurulduğu yere göre değişebilir ama genellikle kapalı ortamlarda görev yaparlar. Görevleri gereği seyahat etmeleri gerekebilir. Birlikte görev yaptıkları kimselerle ekip halinde çalışabilir ve zaman zaman müşterilerle iletişime girebilirler.