Ana Sayfa Haberler Vefat Edenler İletişim otobüs tarifesi  akviranca  telefon rehberi
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sene Sonu Sergisi ve Mesleki Eğitim Tanıtım

 

10.05.2018 09:16:54Free Site Counterkişi Bu haberi Okudu

07 Mayıs 2018 Pazartesi günü okulumuz Ali Aşık Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim tanıtma ve yönlendirme faaliyetleri k kapsamında ‘Sene Sonu Sergisi ve Mesleki Eğitim Tanıtım’ programı gerçekleştirilmiştir.

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürlerinin yanı sıra Okul Aile Birliği Başkanı İlçemiz Ortaokul son sınıf öğrencileri katılmışlardır.

Programın Açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan YAKIŞIR ülkemiz ve dünyada Mesleki Eğitimin önemine vurgu yapmış, özellikle Ahilik Eğitimi ile birlikte tarihimiz ve kültürümüzde eskiden beri Mesleki Eğitime son derece önem verildiğini belirtmiş, şu anda da gerek Milli Eğitim Bakanlığı gerek Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak konuya gereken önemin ve desteğin verildiğini hatırlatmıştır. Ali Aşık Çok Programlı Anadolu Lisemizde görev yapan tüm öğretmen/personel ve öğrencilere yapılan programdan dolayı teşekkür etmiştir.

Programda ayrıca M.E.B. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce hazırlanmış tanıtım videosu ile birlikte okulumuz tanıtımının yapıldığı tanıtım filmi katılımcılara izletilmiştir.

Son olarak Okulumuz Elektrik/Elektronik, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Metal Teknoloji alanlarında eğitim gören öğrencilerimizin yıl boyunca hazırlamış oldukları çalışmaların yer aldığı sergi alanları ziyaret edilmiş, yine İmam-Hatip Programı öğretmen ve öğrencilerinin oluşturdukları stant gezilmiştir.