Ana Sayfa Haberler Vefat Edenler İletişim otobüs tarifesi  akviranca  telefon rehberi
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KYK Akören Yurdu Öğrencilerinden Anlamlı Ziyaret

04.01.2018 11:53:38 web counterkişi Bu haberi Okudu
Haber ve Resimler Murat Çetinel-Akören
 

Kredi ve Yurtlar Kurumu Akören Yurdunda Kalan, Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik olarak Kültür gezileri kapsamında Konya gezisi düzenlendi.

Kyk Akören Yurdunun düzenlediği gezi kapsamında bir çok tarihi ve dini mekân ziyaret edilmekle birlikte Dr. İsmail Işık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan yaşlılarımız da ziyaret edildi. Yaşlılarımızın ve büyüklerimizin yalnız olmadıklarını hissettirmek, moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla ziyaret eden öğrenciler yaşlılara çeşitli hediyeler vererek sıcak ve samimi sohbetler ederek Hoş vakit geçirdiler. Öğrenciler bir gün bizler de yaşlanacağız diyerek onların hayat tecrübelerinden faydalandılar.

Öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu Konya İl Müdürü Mehmet SORĞUN’u makamında ziyaret ederek hasb-i hâl ettiler.

Etkinliğin oluşmasını sağlayan KYK Akören Yurdu Müdürü Murat ŞAHİN de ziyarete katılmış olup, "Huzurevinde kalanlar bizim büyüklerimiz, onlara karşı sorumluluklarımızın bilincinde olmamız gerekiyor.  Bu ziyaret ile gençlerde sosyal sorumluluk duygularını ve empati yeteneklerini geliştirmeyi amaçladıklarını, Fırsat buldukça her zaman ziyaretlerine gitmeyi, onlarla sohbet etmeyi isteriz” diye belirtti. Ayrıca her zaman yardımımıza koşan ve bu gezide de araç tahsis ederek bu imkanın oluşmasını sağlayan Akören Belediye Başkanı Ekrem TULUKCU’ya ve Personelimize teşekkür ederiz, şeklinde açıklamada bulundu.