Ana Sayfa        Haberler          vefat edenler   iletişim         Otobüs Tarifesi   Akviranca         Tel Rehberi

 

 

 

Yükleniyor...

 

 

 

 

Akörenli Hemşerimiz Prof.Dr.Fatih Gültekin Dekan oldu

Tarih25.11.2015 11:30   Akören Sitesi  web counter kişi bu haberi okudu

18  çalıştığı Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesinden 24.11.2015 tarihi itibariyle Alanya Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı olarak Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesine atandı.

Prof. Dr. Fatih Gültekin kimdir?
Dr. Fatih Gültekin 1966 yılında Konya’da doğdu.Aslen Akörenli olan Gültekin Hilimlerin İsmail in torunu olup Seyit Ahmet Gültekin Hocanın en küçük çocuğudur. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesini 1990 yılında bitirdikten sonra, Konya Numune Hastanesinde çalıştı. Bu dönemde Biyokimya doktorasını bitirdi. 1997 yılında Isparta’da bulunan Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalında Yardımcı Doçent, 2002 yılında ise Doçent oldu. 2007 yılında da profesörlük ünvanı aldı.Doçentlik yıllarında FULBRIGHT bursu kazandı ve 
araştırmalar yapmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Burada gıda katkı maddeleriyle ilgili seminerler verdi. 2012 yılında Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) asli üyeliğine seçildi. International Journal of Health and Nutrition dergisinin baş editörlüğünü yürütmektedir. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış ve kongrelerde sunulmuş, yüzün üzerinde çalışması vardır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Gıda Katkı Maddelerine Yönelik TÜKETİCİ REHBERİ
Prof. Dr. Fatih Gültekin 

 

Konya Akören İlçesi  Web Sitesi akoren.gen.tr  Ali Bekir Gültekin