Ana Sayfa Haberler Vefat Edenler İletişimotobüs tarifesi akviranca telefon rehberi
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akören li İş Adamımız Feyzullah Ertaş dan LYS Şampiyonuna eğitim desteği

22.07.2017 01:15:32 boy diaper cake Kişi Bu Haberi Okudu

11 Temmuzda açıklanan Lisans Yerleştirme sınavlarında 5 dalda birinci olan görme engelli Konyalı LYS şampiyonuna Akörenli Hayırsever Hemşerimiz Feyzullah Ertaş tan eğitim desteği verildi.Birin ci olan Kızımızın evinde gerçekleşen Merasimde konuşan Ertaş Kızımız Fulya Akkaya Çok büyük bir başarıya imza atmıştır,Tüekiyede  5 dalda birincilik almak Tüm Konyalılar gibi biz iş adamlarını da mutlu etmiştir.Bundan sonra Fulya artık Konya ya mal olmuş bir değerdir hep arkasında olacağız dedi.ve Kendisine atfen yazdığı mektubu ve Hediyeyi Takdim etti. Merasime Feyzullah Ertaş ve Eşi ile Birinci Olan Fulya Akkaya ve Ailesi, Öğretmeni Akörenli Hemşerimiz Üzeyir Yavuz ile basın mensupları katıldı.Feyzullah Ertaş Birinciye Ayrıca Bir mektup verdi   İşte o Mektubun içeriği:

[21:05, 21.7.2017] ERTAŞ F: 21Temmuz 2017
Konya

"ÜNİVERSİTEE ŞAMPİYONU FULYA KIZIMIZA YAZMIŞ OLDUĞUM MEKTUP .....!"

Sevgili Kızım Fulya ……!
Başarınız Gerçekten olağanüstü…..!
Ağlattın ben ve ailemi….Bir Konyalı iş adamı olarak seninle Gurur duydum. Şu an yanında olmak, seninle bir arada bulunmak ben ve eşimi çok, hemde çok sevindirdi, hemde çok duygulandırdı. Sağolun bizi evinizde kabul ettiğiniz için…….
Senin bu başarın karşılığında duyarsız kalamazdım. Küçük bir iyilik yapıp, bu hediyeyi kabul etmenizi rica ediyorum.
Evet…..!

Milletlerin gelenekleri, kültürleri başka başka olsa da, iyilikler her yerde aynıdır. Yardımlaşma, insanların ortak dilidir.

İyilikler, samimi, karşılıksız, hiç kimseyi minnet altında bırakmadan yapılmalıdır. Eğer iyilikten bir beklentimiz varsa, sonunda bir ödül umuluyorsa, o asla iyilik değildir. Mevlânâ’nın ifadesiyle: “Tuzağa saçtığımız buğday taneleri cömertlik sayılmaz ki!“

Yalnız iyilik yapmak yetmez. Onu zarâfetle süslemek gerekir “Önemli olan ne verildiği değil, nasıl verildiğidir.” Unutmayalım ki: “Bir şey verirken davranışımız, verdiğimizden çok daha kıymetlidir.”

Ve hayat paylaşmaktır… Kalbimizde ferahlık, yüreğimizde bir sıcaklık duymak, mutluluğu, huzuru bulmak istiyorsak, bunun ancak paylaşmakla mümkün olabileceğini anlamalıyız. Kaldı ki, “Şu üç günlük dünyada, bir ahbap bir ahbaba yardım etmezse, bu dünyanın hali ne olur !”


Feyzullah ERTAŞ
Kutup Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı

 

 


 

 

copyright 2006  akoren.gen.tr Ali Bekir Gültekin alibekir47