Ana Sayfa        Haberler          vefat edenler   iletişim         Otobüs Tarifesi   Akviranca         Tel Rehberi

 

 

 

 

 

 

 

 

KYK’lı Gençlerden Kök Hücresi Bekleyen Hastalar İçin “Umut Olalım” Etkinliği

Tarih 07.12.2021 08:54:13 Editör Akören Sitesi Sayaç kişi bu haberi okudu

Akören ilçesinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar  (KYK) Akören Yurt Müdürlüğünde kalan Üniversite öğrencileri ve personeli Kızılay'a Kök Hücre bağışında bulundular.

Yurt içerisinde gerçekleştirilen kök hücre bağışı etkinliğinden önce öğrencilere ve personele yönelik Kızılay yetkilileri tarafından kök hücre vermenin önemi ile ilgili bilgilendirme konferansı verildi.

Yurt Müdürü Murat ŞAHİN Toplumda Kök Hücre Bağışı bilincinin ve Farkındalığının oluşması, gençler arasında gönüllü kök hücre bağışçı sayısını artırılması amacıyla Türk Kızılay’ına kök hücre bağışında bulunduklarını,  bağlı oldukları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönüllük yılı ilan edilginden bu ve benzeri gönüllük içeren faaliyetlerinin devam edeceğini beyan ettiler. 

Öğrenciler yapmış olduğu bu kök hücre bağışının  çok insancıl ve onurlu bir davranış olduğunu beyan ederek zorda olan bir insana kök hücre vererek umut olmanın mutluluğunu yaşadıklarını, Kök hücre bağışı organ bağışında bulunmak kadar önemli insani vazife olduğunu belirterek Türk Kızılay’ına ve Yurt İdaresine teşekkür ettiler.

Kızılay yetkilileri kök hücre bağışı etkinliğine beklenenin üzerinde bir katılım sağlandığını öğrencilere ve yurt yetkililerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek; Yurt Müdürlüğüne “Teşekkür Belgesi” takdim ettiler.

 

Konya Akören İlçesi  Web Sitesi akoren.gen.tr  Ali Bekir Gültekin