Ana Sayfa        Haberler          vefat edenler   iletişim         Otobüs Tarifesi   Akviranca         Tel Rehberi

 

 

 

Yükleniyor...

 

 

 

 

 

Hollanda’da Şeb-i Arus Heyecanı

Tarih 21.12.2016 09:45 Akören Sitesi carpet cleaning in browardkişi bu haberi okudu

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da Hollanda’da Şeb-i Arus programı yapılıyor. Türkevi ve Tevazü’nün hazırladıkları program 17 Aralık Cumartesi akşam Amsterdam’da gerçekleşecek.

Programda resim sergisi, film, sunum ve musiki konseri yer alıyor.

Büyük Türk İslam düşünürü Mevlana Celaleddin Rumi’nin 743. Vuslat yıldönümü münasebetiyle hazırlanan Şeb-i Arus programı Amsterdam Kütüphanesi (OBA) salonunda yapılacak. 17 Aralık Cumartesi saat 18.00’den itibaren başlayacak programın ilk bölümünde Hollanda’da yaşayan Irak Türkmenlerinden Burhan Saleh’in Hz. Mevlana ve Mevlevilik ile illgili resim sergisi yer alıyor. Programın ikinci bölümünde Mevlevilikle ilgili bir belgesel ve Amerikalı Sems Friedlander’ın Hz. Mevlana ile ilgili sunumu yer alacak. Sanatcı, filim yapımcısı ve fotoğrafcı olan Sems Friedlander, ‘Rumi ve Dönen Dervişler’ kitabıyla tanınmaktadır. Friedlander, kültür ve sanat alanında dünyayı etkileyen ilk 500 müslüman arasına seçilmiştir. Programın üçüncü bölümünde ise Tevazu Tasavvuf Musiki Grubunun hazırladığı ‘Devran’ icra edilecek.

 

17 Aralık Hollanda Şeb-i Arus programına giriş ücretsiz olup, programa katılmak isteyenler rumi@turkevi.nl yoluyla yerlerini ayırabilirler.

 

Mevlana Celaleddin Rumi’nin 743. Vuslat yıldönümü programı:

Tarih              : 17 ARALIK CUMARTESİ

Saat               : 18.00 – 22.00

Yer                 : Centrale OBA (Openbare Bibliotheek Amsterdam)

Adres             : Oosterdokskade 143, 1011 DL AMSTERDAM

Konya Akören İlçesi  Web Sitesi akoren.gen.tr  Ali Bekir Gültekin